BLOG "Život po práci"

V nabídce "Kategorie" si můžete zvolit oblast, která vás zajímá.

Úvodní grafika k článku o psaní
11.9. 2019

Cesta „spisovatele“ – díl 4. JAK ZAUJMOUT ČTENÁŘE

Pokud uvažujete o tom, že napíšete (do šuplíku) nebo nakonec i vydáte knihu, možná vám přijdou vhod některé rady. V tomto díle se budou týkat prvků, které vám pomohou čtenáře zaujmout.

Úvodní grafika k článku o psaní
28.8. 2019

Cesta „spisovatele“ – díl 3. AUTORSKÝ DENÍK

V Americe je různými školami velmi doporučováno, aby si autor vedl AUTORSKÝ DENÍK. Můžete mu říkat také umělecký nebo kreativní zápisník.

Úvodní grafika k článku o psaní
9.8. 2019

Cesta „spisovatele“ – díl 2. CO A PRO KOHO BUDU PSÁT?

V článku „Cesta spisovatale – díl.1 – Rozhodnutí “ jsem nastínil tři poznatky související s rozhodnutím napsat knihu. V tomto díle se chci zamyslet nad tím pro kohu psát a jakou formu zvolit.

Grafika k článku o psaní
30.7. 2019

Cesta „spisovatele“ – díl 1. ROZHODNUTÍ

V článku „Vypište se ze stresu“ jsem popisoval, jak může psaní (beletrie, poezie…) fungovat  jako léčebná terapie. Míněno, jako samoléčebná, například při hrozícím nebo probíhajícím syndromu vyhoření. To ale nemusí být (samozřejmě) jediný motiv, proč začít psát.

Grafika k článku
10.5. 2019

Beskyde, Beskyde…

…kdo po Tobě ide…

Grafika k článku o programu Photoscape
25.4. 2019

PHOTOSCAPE – Bezplatný program pro úpravu fotografií – 2. díl

V článku PHOTOSCAPE – Bezplatný program pro úpravu fotografií – 1. díl jsem  funkce editoru představil. Stručně jsem popsal 12 různých částí. Pojďme se nyní podívat na tu hlavní část – Úpravu fotek.

Grafika k článku o programu Photoscape
18.4. 2019

PHOTOSCAPE – Bezplatný program pro úpravu fotografií – 1. díl

Představím vám bezplatný program pro úpravu fotografií, který už má v sobě docela širokou škálu užitečných funkcí. Je vhodným nástrojem pro začátečníka, který se chce začít věnovat úpravě svých fotografií.

Grafika k článku o inteligentních letových režimech u dronů
16.3. 2019

Dronění – Inteligentní letové režimy

Před časem jsem v článku Dronění– Začínáme  popsal své první dojmy z prvního letu s dronem – kvardoptérou –  DJI Mavic 2 Zoom. V tomto článku se s vámi chci podělit o zkušenost se zkoumáním pokročilých letových funkcí.

Úvodní grafika k článku o dronech
9.2. 2019

Dronění – Začínáme

Před nějakým časem jsem zde v článku „7 rad pro záběry z dronu“ posbíral nějaké rady pro začínající piloty dronů. M.j. jsem radil začít létat na levném stroji, trénovat aby záběry nebyly roztřesené apod. Jenomže vývoj jde tak překotně dopředu ve smyslu automatizace dronů, že část tohoto článku už neplatí.

Grafika k článku o Ománu
22.1. 2019

Jak si užít Omán

Možná máte trochu obavy z návštěvy této vzdálené a málo známé země. Nemusíte se vůbec obávat a navštivte Omán, dokud nebude zacpaný turisty. Je to nádherná, přátelská a bezpečná destinace.