CO SI ZABALIT NA CESTY?

Grafika k článku - balíme na cesty

Jakým způsobem řešíte balení na cesty? Píšete si seznamy, nebo jen tak „na divoko“? Mám pro vás jednu pomůcku…

Cestuji často po světě s rodinou i s přáteli. Mezi nejméně oblíbené činnosti patří balení. Co zase zapomenu? (Vybalování také není má oblíbená činnost, ale u té už nic nehrozí – maximálně plná pračka😊).

Tak měsíc před cestou jsem lípnul na lednici čistý papír. Pokaždé, když mne napadlo něco, na co nesmím zapomenout jsem na ten papír připsal další odrážku.

Horší bylo, když mne to nenapadlo a nenapsal jsem si to na seznam. To jsem pak samozřejmě zjistil až na cestě, nebo až v cílové destinaci.

Řekl jsem si, že na to musím jinak. Založil jsem si elektronické seznamy. Excelové tabulky a používal je před každou cestou. Postupně jsem do nich přidával další položky. Těch seznamů vzniklo postupně několik – podle druhu cesty.

Ilustrace k článku Balíme na cesty

Photo by Alice Donovan Rouse on Unsplash

 

Na blog občas dávám zápisky ze svých cest. Napadlo mne, že je víc lidí, kteří mají problémy s balením na cesty. Tak jsem si řekl, že své „seznamy“ trochu učešu a zveřejním je ve formě e-booku. Proč byste měli vymýšlet vymyšlené?

Na začátku je několik obecných seznamů, jako například:

  • Dokumenty, peníze, telefon
  • Lékárníčka
  • Oblečení a obuv
  • Drogerie a hygiena…

Atd až po několik rad pro zabezpečení domácnosti.

Seznam má zaškrtávací „chlívečky“ a vždy je v něm několik volných řádků. Stačí vytisknout příslušné stránky a odškrtávat položky, které jste dali do kufru nebo batohu. Pokud něco chybí, můžete dopsat na volný řádek.

Pak následují specifické rady a seznamy pro cestování podle dopravního prostředku:

  • Letíme – s velkým kufrem
  • Letíme – pouze s příručním zavazadlem
  • Jedeme autam…atd

Zde najdete ještě další užitečné odrážky, které nejsou v obecných seznamech. Opět stačí vytisknout příslušnou kapitolu a odškrtávat položky, které vás zajímají.

 

Ilustrace k článku Balíme na cesty

Pokud vás tento nápad zaujal, můžete si e-book stáhnout na stránce s nabídkou E-booky. Po zadání e-mailu jej obdržíte ve formě odkazu na stažení v pdf formátu. Zdarma 😊.

 

P.S.

Pokud zjistíte, že v seznamech chybí něco opravdu důležitého, něco co by se mohlo týkat více lidí, klidně mne to napište do diskuse pod tento článek, nebo do kontaktního e-mailu. Doplnit e-book není velký problém. Nejsou v něm například seznamy pro ty, co jedou lyžovat. Nejsem lyžař a nevím, co by se mělo na lyže zabalit 😊.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.