Má vize

Pokud máte kapitánský průkaz, můžete si ještě lépe užít dovolenou na jadranském ostrově. Snímek z plavby motorovým člunem kolem ostrova Vir.

Zaměstnanci plní v práci sny svých zaměstnavatelů.

Majitelé firem a živnostníci plní své sny, ale někdy nemají čas žít.

Volný čas lze využít k dobití energie, ale také k tomu, abychom plnili své sny a abychom opravdu žili.

Pokud tento web pomůže inspirovat k tomuto způsobu života byť jen jednoho jediného člověka, pak splnil svůj účel.

iHu

To jsem (stručný) já

Víte že je dost těžké pár větami popsat svůj život?

Jsem už starší kus – ale ne přestárlý! Mám 20 let + 36 let zkušeností k tomu (nesmím zapomenout tento údaj 1 x ročně aktualizovat!).

Za těch více než 50 let jsem provedl už minimálně 3 restarty operačního systému zvaného „život“. Nevysvětlujte si to špatně - neměnil jsem manželky, ale povolání. 

Imponují mi renesanční lidé, kteří mají mnoho zájmů a rozumí mnoha oborům. Dnes je ale novodobých Leonardů da Vinci málo – dnes jsou takoví lidé mnohým dokonce pro smích, nebo jsou podezírání z autismu.

Miluji fotografování – věnuji se mu nárazovitě od nějakých 10-ti let. Od filmů, vývojek, ustalovačů a zvětšováků jsem konvertoval k digitální fotografii a jsem hrdý majitel digitální zrcadlovky a absolvent několika velmi zajímavých kurzů u velmi zajímavých lektorů. Nejsem profesionální fotograf, mám však za to, že začátečníkům poradit mohu - o mé cestě fotoamatéra se můžete dočíst zde. Má to ale jednu chybu – neumím si najít čas, abych pořádně vzal fotoaparát do ruky, když nepočítám „povinné“ fotky z dovolených nebo rodinných sešlostí. Rád vyrábím fotoknihy a mám jich na svědomí pěknou řadu. Rád vyrábím videa z fotografií a videosekvencí. Některé jsou k vidění na mém Youtube kanálu.

Líbí se mi výtvarné umění a před třemi lety jsem si koupil barvy, plátna, stojan, paletu a zkusil jsem malovat olejem. Pár obrazů visí u příbuzných a nyní zkouším akrylové malby. Je to fantastický relax – zavřít se, pustit hudbu a patlat… jenom tak pro sebe nebo pro blízké. Jak jsem se dostal k plátnu ve svých 50-ti letech já, si můžete přečíst zde.

Chalupář / zahrádkář. Už jsem zvelebil a prodal 3 zahrady. Nyní mám roubenou chalupu, kterou rekonstruuji a kde realizuji své kutilské nálady a „projekty“. Ale už dávno nejsem žádný pěstitel zeleniny a ovoce - jenom park, chodníky, terasy a pár bylinek. Jinak – mí spolužáci mi říkají přezdívkou, která se se mnou táhne už od střední školy - Kutil (zkráceně Kuťo).

Cestování …. tak to je Vášeň. Zatím jsem byl ve 15-ti státech 3 kontinentů. No – nic k chlubení- průměrný cestovatel. Jsou destinace, které bych chtěl navštívit opakovaně (JAR, Mauricius), jsou destinace, kam se rád vracím (Slovensko, Chorvatsko) a jsou destinace, které bych rád ještě navštívil (zbytek světa).

Zajímá mne toho víc – v zimě relaxuji u skládání Lega řady Technics – to jsou ty krásné pohyblivé stroje, jeřáby, nakladače o 4 tisících součástek. Také jsem si kdysi myslel, že Lego je jen pro děti 😊

Sleduji nové technologie, které mohou sloužit jak pro zábavu, tak i třeba pro zlepšení našeho života nebo prostředí.

Mým novým koníčkem, který ale ve mně zrál několik let, je tento blog a nejenom jeho příspěvky, ale také sekce „ Jak na…“ a hlavně tvorba e-booků. Nějaké zkušenosti se na mne už v životě nalepily, v některých oborech jsem se vzdělával v našem školním systému, v jiných zase v soukromých institucích, nebo jen tak formou samostudia. Něco jsem si v životě vyzkoušel … proč nebýt užitečný a nepředat tyto zkušenosti a vědomosti dál? Pokud se budou hodit třeba jenom deseti lidem, budu spokojený J.

Některé mnou vytvořené věci (online produkty) jsem ochoten dát zájemcům k dispozici zdarma, některé pracnější zase za rozumnou cenu, která by mi pokryla náklady a vydělala na kafe. Přitom se však chci zcela striktně držet určitých zásad, které jsem sepsal do svého morálního kodexu.