Má vize

Pokud máte kapitánský průkaz, můžete si ještě lépe užít dovolenou na jadranském ostrově. Snímek z plavby motorovým člunem kolem ostrova Vir.

Zaměstnanci plní v práci sny svých zaměstnavatelů.

Majitelé firem a živnostníci plní své sny, ale někdy nemají čas žít.

Volný čas lze využít k dobití energie, ale také k tomu, abychom plnili své sny a abychom opravdu žili.

Pokud tento web pomůže inspirovat k tomuto způsobu života byť jen jednoho jediného člověka, pak splnil svůj účel.

MY NEVYHOŘÍME!

iHu

To jsem (stručný) já

Víte že je dost těžké popsat se pár větami?

Jsem už starší kus – ale ne přestárlý! Mám 20 let + 36 let zkušeností k tomu (nesmím zapomenout tento údaj 1 x ročně aktualizovat!).

Za těch více než 50 let jsem provedl už minimálně 3 restarty operačního systému zvaného „život“. Nevysvětlujte si to špatně - neměnil jsem manželky, ale povolání. 

Imponují mi renesanční lidé, kteří mají mnoho zájmů a rozumí mnoha oborům. Dnes je ale novodobých Leonardů da Vinci málo – dnes jsou takoví lidé mnohým dokonce pro smích, nebo jsou podezírání z autismu.

Miluji fotografování – věnuji se mu nárazovitě od nějakých 10-ti let. Od filmů, vývojek, ustalovačů a zvětšováků jsem konvertoval k digitální fotografii a jsem hrdý majitel digitální zrcadlovky a absolvent několika velmi zajímavých kurzů u velmi zajímavých lektorů. Nejsem profesionální fotograf, mám však za to, že začátečníkům poradit mohu.  Má to ale jednu chybu – neumím si najít čas, abych pořádně vzal fotoaparát do ruky, když nepočítám „povinné“ fotky z dovolených nebo rodinných sešlostí. Rád vyrábím fotoknihy a mám jich na svědomí pěknou řadu.

Nyní jsem ještě propadl kouzlu dronů - létání, filmování nebo fotografování z výšky...Nové technologie mne fakt baví.

Rád vyrábím videa z fotografií a videosekvencí. Některé jsou k vidění na mém Youtube kanálu.

Líbí se mi výtvarné umění a před třemi lety jsem si koupil barvy, plátna, stojan, paletu a zkusil jsem malovat olejem. Pár obrazů visí u příbuzných a nyní zkouším akrylové malby. Je to fantastický relax – zavřít se, pustit hudbu a patlat… jenom tak pro sebe nebo pro blízké.

Cestování …. tak to je Vášeň. Zatím jsem byl ve 15-ti státech 3 kontinentů. No – nic k chlubení- průměrný cestovatel. Jsou destinace, které bych chtěl navštívit opakovaně (JAR, Mauricius), jsou destinace, kam se rád vracím (Slovensko, Chorvatsko) a jsou destinace, které bych rád ještě navštívil (zbytek světa).

Zajímá mne toho víc – v zimě relaxuji u skládání Lega řady Technics – to jsou ty krásné pohyblivé stroje, jeřáby, nakladače o 4 tisících součástek. Také jsem si kdysi myslel, že Lego je jen pro děti 😊

Některé mnou vytvořené věci (online produkty) jsem ochoten dát zájemcům k dispozici zdarma, některé pracnější zase za rozumnou cenu, která by mi pokryla náklady a vydělala na kafe. Přitom se však chci zcela striktně držet určitých zásad, které jsem sepsal do svého morálního kodexu.