Jak si užít Tenerife

Jak si užít ostrov Tenerife

Jsou dvě možnosti, jak si užít tento nádherný ostrov:

  1. Zavřít se do hotelového komplexu a pasivně odpočívat
  2. Vzít na záda baťůžek, půjčit si auto a užívat si turistiky a těch nejkrásnějších výhledů na světě.

Tedy, pokud právě nejste v mracích, což se Vám určitě stane 😊.

Víte co? Pojmu tento článek jinak – nebudu plácat o tom jak se dá levně užít týden na ostrově, pokud si včas a na správném vyhledávači letenek najdete spoje. (My jsme letěli přes Paříž).

Nebudu se rozepisovat ani o možnostech levného ubytování přes Booking.com. (My jsme si pronajali dům v Ifonche určený pro 5  osob, více než 1 km nad mořem, na samotě).

A už vůbec nebudu psát o tom, že na letišti Tenerife jsou 4 půjčovny aut, které mají k dispozici snad přes tisíc různých aut. (My jsme využili Europcar, kterou nedoporučuji – tahali z nás peníze navíc).

Napíši jenom o tom, že se můžete v jeden den koupat ve vlnách oceánu (max. 23 °C) na plážích s černo-černým pískem a v ten samý den můžete koukat na oceán z výšky 3.718 m.n.m, z vrcholu momentálně nečinné sopky Teide. Vede na ni lanovka, ale pozor – bukuje se přes internet a pokud fouká, musíte se ráno v 9:00 hod podívat, zda je v provozu a případně si přeobjednat termín, nebo nechat vrátit peníze.

Obdobně to je i s další atrakcí – lávový tunel Cueva del Viento – nutno zabukovat alespoň týden dopředu.

Sopka se objednává na www.volcanoteide.com a lávový tunel na www.cuevadelviento.net

Místo sáhodlouhého cestovatelského deníku nechám mluvit 12 fotografií.

UUbytování na samotě v Ifonche

Serpemtiny v horách tenerife

Horské rokle na Tenerife poskytují úžasné možnosti pro pěší turistiku

Hluboké strže a rokle na Tenerife

Pohled na sopku teida a na astronomické observatoře

Pohled od Ifonche k oceánu

Autem se na Tenerife dostanete až do výšky 2.200 metrů nad mořem

Těžký trek v údolí De Masca

Na Tenerife jsou i divoké pláže

Lanovka na sopku El Teide

Pohled z vrcholu sopky El teide

Na Vás teď je, abyste si zabukovali letenky pouze s palubním zavazadlem do 10 kg (batoh), ubytování, auto v půjčovně, sopku, nebo  lávovou jeskyni.

Ceny benzínu jsou nižší než v ČR (cca 24 Kč/litr), ceny potravin v obchoďáku jsou srovnatelné – teď vůbec nechci dělat reklamu, ale kolem ostrova vede dálnice a na ní je strategicky rozmístěno asi 9 Liedlů 😊.

Dálnice využívejte jenom pro rychlý přesun z jednoho konce ostrova na druhý, nebo na pláže a na letiště. Každopádně jeďte přes hory. Užijete si tisíce zatáček o 180°, šílených stoupání… no nic pro ty, co se jako spolujezdci bojí pádu do propastí. Cesty jsou velmi kvalitní, řidiči jezdí ukázněně a pomalu a když nevidí za roh, tak zatroubí. V serpentinách jsou vybudovány odpočívadla na fotografování v místech s fantastickými panoramaty. Jezdíte si 2.200 m.n.m a žasnete („Mámo, to jsou panoramata… ještě že jsme jeli“).

Pro pěší turistiku si obujte do letadla pevné boty (kvůli váze zavazadla) a do batohu si dejte sandále na pláž a do města. Najdete nenáročné trasy i kaňony pro fajnšmekry s opravdu hustými stoupáky mezi kolmými skalními stěnami.

Vše ostatní si najděte sami – od čeho máme internet? 😊

P.S. Tak co? Jedete? 😉

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *