Malování podle čísel

Úvodní grafika k článku Malování podle čísel

Říkáte si, že byste tak rádi něco namalovali, ale nevíte jak začít? Mám pro vás bezva tip. Zkuste metodu Malování podle čísel.

Ne, nebojte se, není to jen pro děti 😊

Před časem jsem o možnostech malířských začátků psal v článku Neblázněte! Já a malíř? Doporučoval jsem jako jednu z možných metod malování podle čísel. Proč?

  • Můžete si sami volit obtížnost obrazu – ať už co do velikosti, tak i co se týká detailnosti a propracovanosti, počtu barev, jemnosti jednotlivých tahů. Pro začátek můžete zvolit menší obraz a když se vám tento druh odpočinku zalíbí, můžete jít do diptychů, triptychů, nebo až 5-ti dílných obrazů
  • Nemusíte zatím nic vědět o teorii míchání barev – kupíte je již namíchané v potřebném počtu odstínů
  • Budete trénovat práci se štětcem, naučíte se jej ovládat spíše prsty než zápěstím, získáte jistotu tahů
  • Barvy jsou akrylátové. To znamená, že poměrně rychle schnou. Nemusíte tedy čekat než vám uschne některá vrstva, jako je tomu u olejových barev nebo u akvarelu. A nepáchnou 😊
  • Přesto můžete práci kdykoliv přerušit – barvy jsou dodávané v malých kelímcích – zacvaknete víčko a nehrozí vám, že nějaké barvy vyschnou nebo uschnou na paletě. Pak se zase velmi rychle k práci můžete vrátit. Rozhodnete se a do pěti minut můžete malovat.


Malování podle čísel - ukázka obrazů

Jak začít?

Vyberte si dobrého dodavatele – nebo přesněji e-shop. Jako ve všech oborech.

Někdo nabízí čínskou kvalitu, jiný zase německou. Nevyplatí se moc šetřit. Mám vyzkoušený jeden e-shop, který prodává německé výrobky. Malujete na karton, který má strukturu plátna a vytištěné jemné linky s jednotlivými „chlívečky“.  Do nich nanášíte dodaným jemným štětcem barvu podle vytištěného čísla v chlívečku.

Můžete si zároveň objednat také kovové rámy, které se snadno sešroubují a obraz má pak opravdu profesionální vzhled a je připravený k zavěšení na zeď.

Na webu naleznete také výrobce, kteří dodávají soupravy pro malování podle čísel na plátno. To je poněkud obtížnější disciplína. Pro začátek bych doporučoval ten karton. Mimo jiné musíte umět plátno napnout v dodaném dřevěném rámu.

Samozřejmě, že vám prozradím, jak se dostanete na ten e-shop, který se mi tak líbí. A mnoho dalšího. Sepsal jsem na toto téma e-book „Malujeme podle čísel“. V něm jsem uvedl mé zkušenosti. Přečtením se můžete vyvarovat některých chyb, které jsem udělal a na které člověk přijde jenom praxí.

Pokud vás tento nápad zaujal, můžete si e-book stáhnout na stránce E-booky . Možná vás potěší, že je ZDARMA.

Pracovní stůl - malujeme podle čísel

 

Tak – máte námět, barvy, štětec, „plátno“ (koupíte vše v jedné krabici). Přečetli jste si e-book a můžete začít.

Doporučuji využít malování pro kreativní relaxaci a odpočinek. Skvěle to funguje jako odreagování od náročné práce – jedno zda psychické nebo fyzické. (Tedy, snad s výjimkou toho, že jste celý den malovali obraz 😊). Zapojíte druhou – kreativní polovinu mozku. Funguje to také jako výborná prevence proti syndromu vyhoření.

Uvařte nebo nalejte si oblíbený nápoj.

Pusťte si oblíbenou hudbu – nejlépe jemnou, relaxační…i když pro někoho může být relaxační i metal 🙂

Zařiďte si to tak, aby vás nikdo moc nerušil.

Vypněte všechny myšlenky na problémy a starosti, které jste celý den řešili.

Teď můžete začít…

Hotové obrazy malované podle čísel

Je to fakt skvělý relax pro dlouhé zimní večery. I když maluji také obrazy dle fantazie na plátno olejem, nebo akrylem (vždy v zimě, v létě na to jaksi není čas…), tak začínám jedním obrazem podle čísel. Beru to jako takovou rozcvičku. Teď už jsou to spíše triptychy – trojice obrazů, které se zavěsí těsně vedle sebe.

Tip na závěr

Výrobce obrazů podle čísel, kterého jsem si oblíbil (a kterého najdete ve výše vzpomínaném e-booku) nabízí jednu vychytávku. Pošlete mu kvalitní barevnou fotografii někoho blízkého a oni vám vytvoří předlohu pro obraz podle čísel. Vy ji namalujete a obdarujete dotyčnou osobu. No může být hezčí dárek?

P.S.

Pokud se vám obraz povede a budete se chtít pochlubit, pošlete fotku, rád jej zde „vyvěsím“.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.